تبلیغات
phonix2010 - خانم ها بخوانند با نگاه به انگشتان دست همسرتان را بشناسید

phonix2010


جستجو
مطالب اخیر

از قدیم كف‌بینی و پیش‌بینی زندگی آینده انسان‌ها با نگاه كردن به، كف دست مرسوم بوده اما این

یك علم جدید است...
دانشمندان به رابطه عجیبی بین بعضی انگشتان دست پی برده‌اند كه واقعا

می‌تواند به پیش‌بینی درست بعضی از خصوصیات انسان‌ها كمك كند. در

حقیقت این رابطه مهم بین 2 انگشت اشاره و حلقه دست برقرار است و شما هم می‌توانید با مقایسه اندازه بین این 2 با برخی از خصوصیات پنهان زندگی خود آشنا شوید.

چه مردانی جذاب‌تر هستند؟

این هم یكی دیگر از روابط عجیبی است كه بین انگشتان دست برقرار است. مردانی كه انگشت حلقه آن‌ها از انگشت اشاره دست‌شان بزرگ‌تر است جذاب‌ترند!دانشمندان متوجه شدند مقایسه اندازه انگشت‌های دوم و چهارم دست، معیار مناسبی برای سنجش میزان جذابیت در مردان است.اندازه این دو انگشت ارتباط زیادی با ترشح هورمون‌های جنسی دارد. همان‌طور كه گفتیم هر چقدر انگشت حلقه یك مرد نسبت به انگشت اشاره او بلندتر باشد، نشان‌دهنده این است كه او هنگام رشد در رحم مادر در معرض هورمون تستسترون بیشتری بوده است. همین عامل هم به نوبه‌خود در زیباتر بودن چهره و داشتن اندامی متناسب‌تر موثر است.دانشمندان دانشگاه ژنو از تعدادی از داوطلبان خواستند میزان جذابیت تصاویر تعدادی از مردان را تخمین بزنند. سپس طول انگشتان حلقه و اشاره این مردان اندازه‌گیری و مشخص شد مردانی كه انگشت حلقه بلندتری دارند، صورت متقارن‌تری دارند و به همین دلیل جذاب‌تر به‌نظر می‌رسند. البته تاثیر هورمون تستسترون بر خصوصیات فیزیكی فقط در دوره رشد در رحم مادر اتفاق می‌افتد و بعد از آن دیگر تاثیر چندانی از این لحاظ ندارد.

خشن هستید یا خونسرد؟

تعدادی از محققان ثابت كرده‌اند بین اندازه انگشتان یك مرد و میزان خشونتی كه او از خود نشان می‌دهد رابطه زیادی وجود دارد. یكی از روان‌شناسان دانشگاه آلبرتا در این باره گفت: «تحقیقات ما نشان می‌دهد بخش زیادی از شخصیت ما انسان‌ها درون رحم مادر شكل می‌گیرد. ما متوجه شدیم مردانی كه اندازه انگشتان حلقه و اشاره آن‌ها به هم نزدیك‌تر است بیشتر از دیگران ممكن است به افسردگی دچار شوند. علاوه بر آن‌، میزان بروز خشم، عصبانیت و رفتارهای خشن در آن‌ها بیشتر از دیگران است.»چه افرادی به موسیقی علاقه دارند؟

مردانی كه انگشت اشاره آن‌ها نسبت به انگشت حلقه بلندتر است معمولا علاقه بیشتری به موسیقی و ورزش دارند.در عوض زنانی كه انگشت اشاره بزرگ‌تر نسبت به انگشت حلقه دارند كمتر از دیگران بیماری‌های قلبی می‌گیرند اما احتمال ابتلای آن‌ها به سرطان سینه بیشتر است. این زنان همچنین قدرت باروری بیشتری هم دارند.در كل می‌توان گفت مردان و زنانی كه انگشت حلقه آن‌ها بلندتر است بیشتر از دیگران ممكن است دچار شیزوفرنی، آلرژی و اگزما شوند.

ثروتمندتر می‌شوید اگر

از این به بعد اگر خواستید حدس بزنید یك مرد ثروتمند است یا خیر، به جای نگاه كردن به كیف پول و مارك لباس‌ها، به انگشتان دستش دقت كنید.دانشمندان با انجام تحقیقاتی متوجه شدند مردانی كه انگشت اشاره آن‌ها در مقایسه با دیگر انگشتان خصوصا انگشت حلقه بلندتر است با احتمال بیشتری به ثروت و موقعیت‌های شغلی خوب می‌رسند.این مردان معمولا شخصیت جنگنده‌ای دارند و تا رسیدن به هدف خود دست از تلاش بر نمی‌دارند؛ چه این هدف رسیدن به یك موقعیت مالی خوب باشد و چه ازدواج با دختر مورد علاقه، این مردان تا آخرین مرحله برای رسیدن به آن تلاش می‌كنند.به این ترتیب اگر شما از نوع زنانی هستید كه یك زندگی آرام، بدون دردسر و استرس را می‌خواهید بهتر است سراغ مردی بروید كه انگشت اشاره آن تا حد ممكن بلندتر از انگشت حلقه باشد. این مردان معمولا انسان‌های قابل اعتمادی هستند كه ریسك نمی‌كنند و حتی ممكن است گاهی اوقات هم خسته‌كننده به‌نظر برسند.
محققان دانشگاهی متوجه شدند میزان هورمون تستسترون هنگام رشد در رحم مادر بر اندازه انگشتان دست، در هر 2 جنس مرد و زن تاثیر‌گذار است اما به‌نظر می‌رسد فقط مردان هستند كه شخصیت آن‌ها تحت‌تاثیر این هورمون قرار می‌گیرد.مردانی كه نسبت انگشت حلقه آن‌ها نسبت به انگشت اشاره كوچك‌تر باشد، در معرض مقادیر بیشتری از هورمون تستسترون قرار گرفته‌اند و در نتیجه در دسته مردان گروه آلفا طبقه بندی می‌شوند.این مردان بیشتر دست به خطر می‌زنند و همیشه دوست دارند برنده باشند به همین دلیل آن‌ها هنگام انجام معامله در بازار بورس، هنگام ورزش كردن حتی هنگام رقابت‌های بی‌اهمیت با دوستان‌شان حداكثر تلاش خود را به كار می‌گیرند.
به‌طور كلی می‌توان گفت مردان گروه آلفا تقریبا در تمام جنبه‌های زندگی خود دست به خطر می‌زنند و ماجراجویی یكی از خصوصیات اخلاقی مهم در اكثر آن‌هاست.دكتر اریك استنستروم كه این مطالعات را انجام داده در این باره می‌گوید: «این افراد در حقیقت مردانی هستند كه مورد پسند اكثر زنان قرار می‌گیرند، چرا كه آن‌ها تناسب اندام بهتری دارند، معمولا ثروتمندترند و همت بیشتری هم برای رسیدن به هدف خود دارند.یافته‌های ما نشان می‌دهد بین میزان هورمون تستسترون و میزان ریسك‌پذیری در 3 زمینه اجتماعی، اقتصادی و تفریح و سرگرمی در مردان رابطه قدرتمندی وجود دارد.

تفاوت انگشت زنان و مردان

از آن‌جا كه معمولا زنان به سمت مردان متناسب اندام و ثروتمند جذب می‌شوند، این مردان سعی می‌كنند با ورزش كردن، پول درآوردن و ارتباط با افراد مختلف خود را درنظر آن‌ها بهتر نشان دهند.با این حال دانشمندان این فاكتورها را فقط در مردان مشاهده كردند و متوجه شدند هیچ ارتباطی بین هورمون استرس و طول انگشتان دست با خصوصیات اخلاقی زنان وجود ندارد.پروفسور گاد ساد، محقق ارشد این تحقیقات  می‌گوید: «در زنان معمولا اندازه این 2 انگشت با هم برابر است البته برای اندازه‌گیری شما حتما باید فاصله بین نوك انگشت تا محل اتصال به دست را با استفاده از خط‌كش به دقت اندازه بگیرید تا به نتیجه درست برسید. تحقیقات ما نشان می‌دهد در مردان معمولا اندازه انگشت حلقه بلندتر از انگشت اشاره است.»دانشمندان در تحقیقات قبلی خود هم به رابطه بین هورمون تستسترون و بروز رفتارهای پرخطر در بین مردان و رسیدن به موفقیت‌های مالی در آن‌ها پی برده بودند.دكتر زاك مندنهال كه در این مطالعات شركت داشته در این باره گفت: «میزان هورمون تستسترون حین رشد در رحم مادر نه تنها رشد مغز انسان‌ها اثر می‌گذارد بلكه رشد انگشت اشاره را در مقایسه با دیگر انگشتان دست كند‌تر می‌كند.محققان دانشگاه كمبریج هم چندی قبل با انجام مطالعاتی متوجه شدند بانكدارانی كه انگشت حلقه آن‌ها بلندتر است معمولا موفقیت‌های بیشتری در حرفه خود به دست می‌آورند كه مهم‌ترین دلیل آن نیز داشتن روحیه ریسك‌پذیری و تغییرپذیری بالاست.

در ریاضیات قوی‌ هستید یا زبان؟

 افرادی كه انگشت حلقه آن‌ها بلندتر است در مهارت‌های زبانی و گفتاری قدرت بیشتری دارند و برعكس افرادی كه انگشت اشاره آن‌ها بلندتر است، بهتر از پس حل كردن و تحلیل مسائل ریاضی برمی‌آیند.در اینجا باز هم ترشح هورمون‌ها دخیل است. سطح هورمون تستسترون می‌تواند روی قسمت‌هایی از مغز كه وظیفه تحلیل مسائل مرتبط با ریاضیات یا مهارت‌های زبانی را دارد، اثر بگذارد.بیشتر سرطان می‌گیرید

البته در كنار تمام مزایای گفته شده، داشتن انگشت حلقه بلندتر ممكن است خطراتی هم برای شما به همراه داشته باشد. برای مثال دانشمندان انگلیسی متوجه شدند مردانی كه این خصوصیت را دارند بیشتر از دیگران به سرطان پروستات دچار می‌شوند.
در حقیقت دانشمندان، اندازه انگشتان دست هزار و 500 بیمار مبتلا به سرطان پروستات را با 3 هزار مرد سالم بررسی كرده و به این حقیقت پی بردند.به این ترتیب می‌توان با بررسی الگوهای انگشتان دست، مردان در معرض خطر را شناسایی كرده و آن‌ها را برای آزمایشات تشخیص سرطان پروستات به مراكز درمانی معرفی كرد البته در این بین توجه به برخی فاكتورهای دیگر مانند سابقه خانوادگی و آزمایش‌های ژنتیك نیز باید حتما مورد توجه قرار بگیرد. احتمال ابتلا به سرطان پروستات در این مردان تقریبا 3 برابر دیگران است.البته مردان گروه آلفا معمولا كمتر از دیگران به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند. دانشمندان در مطالعات گسترده‌ای كه در این مورد انجام دادند متوجه شدند، بلندتر بودن انگشت حلقه در زمینه سلامت هم فوایدی دارد كه یكی از آن‌ها كاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی است.

منبع : مجله سیب سبز

برچسب ها: انگشت، دست، روان شناسی انگشتان، همسر،

نوشته شده در دوشنبه 26 اردیبهشت 1390 توسط nafas boride.... (mahshid)
درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin